Шановні відвідувачі сайту rada.berdyansk.net! Інформація на даному сайті оновлюватися більше не буде, оскільки розроблено новий сайт bmr.gov.ua . Його запущено 1 вересня 2014р. Уся нова інформація буде розміщуватися на ньому, а старий сайт працюватиме у якості архіву. Тобто інформацію за 1999 — 01.09.2014 шукайте на старому сайті, а нову на -http://bmr.gov.ua.

Детальніше про переїзд »

Зверніть увагу, що сайт Бердянської міської ради остаточно переїхав на нову коротку адресу - http://bmr.gov.ua

Детальніше про переїзд »

  • Президент
  • Урядовий портал
  • Верховна рада Украъни
  • Запоризька обласна рада
  • Запоризька обласна державна адміністрація
  • Управління державної служби Головдержслужби України в Запорізькій області
  • Ассоцiацiя мiст України
  • Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву

Завдання комісії й надалі тримати на особливому контролі питання погашення заборгованості із заробітної плати

Засідання комісії з питань погашення заборгованості по заробітній платі, яке відбулося, 23 травня, провів заступник міського голови Анатолій Степаненко, який тепер буде координувати цю роботу. Традиційно члени комісії ознайомилися зі станом заборгованості в цілому по місту, обговорили шляхи її зменшення та заслухали представників запрошених підприємств-боржників. За даними обласного управління статистики станом на 01.05.2014 заборгованість із заробітної плати на підприємствах міста склала 19,4 млн. грн. По відношенню до 01.04.2014 борг збільшився на 706 тис. грн.

Як проінформувала Наталя Токмань, начальник управління праці та соціального захисту населення, підвищення рівня заборгованості як і минулого місяця відбулося за рахунок збільшення боргу по заробітній платі перед працівниками на ПАТ «АЗМОЛ», СК «Первомаец», ПАТ «Бердянський завод підйомно-транспортного устаткування», ПАТ «Бердянськсільмаш» тощо. 95% чи більше 18 млн. грн — це борги підприємств-банкрутів, де лише на “Азовкабелі” відбулось невелике зменшення заборгованості, майже на 40 тис. грн. Інші борги майже 2 млн.грн належать економічно активним підприємствам.

Відновлення роботи заводу «АЗМОЛ» – це питання як на контролі міської влади, так й облдержадміністрації. Борг із заробітної плати складає майже 15 млн. грн. У травні працівникам було виплачено 72,8 тис.грн, при загальному фонді оплати праці — 900 тис.грн Загальні борги підприємства складають майже 22 млн. грн. Зараз йде процедура санації. Наразі керування заводом передано з Центрального управління Фонду держмайна (м. Київ) до регіонального (м. Запоріжжя). Що дає можливість більш оперативно вирішувати питання. Нове керівництво розглядає декілька варіантів виходу з цієї кризової ситуації. Перш за все необхідно запустити виробництво, вже ведуться переговори щодо роботи по давальницькій сировини. Очікується, що у червні буде знято арешт з майна заводу, яке не застосовується у виробничому процесі, це надасть можливість його продати та частково погасити борги із заробітної плати. Йдеться про квартиру у Києві, будинку приїжджих тощо, які попередньо оцінюються у 8,5 млн.грн. Члени комісії підтримали пропозицію Анатолія Степаненко, заступника міського голови, не залишитися у стороні ні трудовому колективу заводу, ні міській владі, від процесу реалізації виконавчою службою цього майна. Бо попередні приклади дають підставу для сумніву щодо продажу за реальну ціну, а не зменшену, майже даром.
Є надія, що стабілізується ситуація на ПАТ “Бердянськсільмаш”. Загальний борг по заробітній платі складає майже 730 тис.грн. На засіданні представник заводу доповів, що рішенням акціонерів було обрано нового керівника, якій є й інвестором, Віталія Гартенко. Керівництвом було складено новий графік погашення заборгованості, яку планують до 1 листопада 2014 повністю ліквідувати. Завод майже шість місяців не працював, але зараз виробництво налагоджено, ведуться перемовини з іноземними клієнтами.
Наприкінці засідання Анатолій Степаненко надав доручення проаналізувати причини відсутності декількох членів комісії на засіданні та налагодити зворотній зв’язок з керівниками підприємств, які запрошуються на засідання, але не з’являються без пояснення причин. Так на засіданні з 20 запрошених було лише 4.

  • Вконтакте