Шановні відвідувачі сайту rada.berdyansk.net! Інформація на даному сайті оновлюватися більше не буде, оскільки розроблено новий сайт bmr.gov.ua . Його запущено 1 вересня 2014р. Уся нова інформація буде розміщуватися на ньому, а старий сайт працюватиме у якості архіву. Тобто інформацію за 1999 — 01.09.2014 шукайте на старому сайті, а нову на -http://bmr.gov.ua.

Детальніше про переїзд »

Зверніть увагу, що сайт Бердянської міської ради остаточно переїхав на нову коротку адресу - http://bmr.gov.ua

Детальніше про переїзд »

  • Президент
  • Урядовий портал
  • Верховна рада Украъни
  • Запоризька обласна рада
  • Запоризька обласна державна адміністрація
  • Управління державної служби Головдержслужби України в Запорізькій області
  • Ассоцiацiя мiст України
  • Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву

Триває громадське обговорення розширеного проекту Закону України «Про внесення змін до конституції України»

Минулої п’ятниці, 20 червня, у виконавчому комітеті Бердянської міської ради під керівництвом міського голови Олексія Бакая та за участі його заступників та керуючого справами виконкому відбулась розширена нарада з депутатами міської ради, головами комітетів мікрорайонів міста, ректорами вищих навчальних закладів, керівниками структурних підрозділів виконкому тощо. Вона була присвячена обговоренню розширеного проекту Закону України «Про внесення змін до конституції України». У нараді також взяв участь заступник голови Запорізької облдержадміністрації Петро Гончарук.
Відкриваючи нараду міський голова Олексій Бакай відзначив, що сьогодні Україна стоїть на шляху великих перетворень. Вони назріли дуже давно, про реформи багато говорили, але, на жаль, окрім розмов мало що робилося, а корупція набула такого розмаху, що стала одним із головних факторів стримання економічного росту в країні. Це і призвело до майдану та подальших трагічних подій. Проблема України не тільки в лідерах. Просто виборами, зміною керівників різного рівня життя не покращити. Зміни на краще можуть відбутися тільки зі зміною старої системи влади та управління країною. А це означає, що необхідно змінювати законодавство та правові основи старої системи влади, необхідні зміни, у тому числі, і в Конституції країни.
- Дійсно абсурд, що навіть голів районних адміністрацій призначає Президент, а районні ради не мають своєї виконавчої влади. А хіба не абсурд, що органи місцевого самоврядування вже майже два роки позбавлені можливості розпоряджатися своїми власними коштами. – Зауважив міський голова Олексій Бакай. – На щастя сьогодні у керівництва країною є розуміння того, що стару систему влади необхідно міняти. Потрібно більше прав давати територіям, і найголовніше — укріплювати їх матеріально. У країни, у нас з вами є шанс змінити життя на краще, але успіх у просуванні до цієї мети буде залежити, у першу чергу, від того, наскільки ефективно та вдало ми зможемо змінити систему влади в Україні та основний закон країни — Конституцію.
Під час розширеної наради керуючий справами виконкому Наталя Гончарова розповіла про громадське обговорення розширеного проекту Закону України «Про внесення змін до конституції України». Так, згідно розробленого графіку, за участю відповідальних осіб виконавчого комітету, представників Бердянської міжрайонної юстиції, юридичного управління виконкому, викладачів вищих навчальних закладів у нашому місті пройшов ряд заходів з обговорення даного законопроекту. Зміни до конституції України обговорювали в структурних підрозділах виконкому, на комунальних підприємствах, з працівниками освіти, медицини, культури. Рекомендації, презентацію та матеріали порівняльної таблиці до проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України» направлені для розгляду та обговорення в трудові колективи міських підприємств, установ і організацій, а також депутатам міської ради. Було запропоновано взяти найактивнішу участь у їх обговоренні.
У травні у виконкомі пройшло навчання апарату міськради виконкому, на якому були присутні 80 осіб. Ім представили презентацію та роз’яснення про реалізацію і курс уряду на децентралізацію влади в Україні.
Обговорення конституційних змін проводиться також на засіданнях координаційних і громадських рад. А з 5 червня у формі відкритого діалогу в 13 комітетах мікрорайонів міста пройшли громадські обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до конституції України». Для роз’яснення даного законопроекту були запрошені вчені, викладачі трьох ВНЗ міста: Бердянського державного педагогічного університету, Бердянського університету менеджменту і бізнесу та Бердянського інституту державного і муніципального управління Класичного приватного університету.
Активну позицію зайняли жителі Бердянська при обговоренні даного законопроекту на зустрічах в мікрорайонах міста. Загальна кількість присутніх склала більше 500 осіб. В обговореннях брали участь депутати міської ради, голови та активи комітетів мікрорайонів, вуличних комітетів, ОСББ, представники шкільних навчальних закладів, правоохоронних органів, громадськість мікрорайонів, керівники дитячих дошкільних закладів тощо. Від городян надійшло чимало питань і пропозицій, які стосувались перегляду питання чисельності складу Верховної Ради України – шляхом проведення референдуму, скасування депутатської недоторканності, затвердження системи «відкритих партійних списків», а також те, щоб на місцях залишалося як мінімум 40% доходів.
З 10 по 13 червня обговорення даного законопроекту проводилося на зустрічах з директорами шкіл, гімназій, керівниками дошкільний закладів, медичних працівників, а також директорами міських палаців культури, бібліотек і музеїв. 23 червня у залі засідань міського Пенсійного фонду пройшла зустріч із трудовими колективами пенсійного фонду, працівниками центру зайнятості, управління праці та соціального захисту населення.
В бібліотечних та клубних установах міста були встановлені інформаційні стенди, книжкові виставки для перегляду літератури з обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України». На даний момент проводиться ряд заходів з обговорення даного проекту з працівниками комунальних і промислових підприємств, курортної та інших сфер міста Бердянська.
Основні аспекти змін до Конституції України присутнім на розширеній нараді роз’яснив кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки вищої школи Володимир Мірошниченко. А заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Петро Гончарук розповів про розпорядження Кабінету Міністрів України про необхідність залучення усіх верств населення до обговорення розширеного проекту Закону України «Про внесення змін до конституції України». Але перед обговоренням проекту закону Петро Адольфович розповів про ситуацію в області. За його словами вона загалом контрольована та спокійна. Усі служби та організації працюють у штатному режимі. У Запорізькі області вдалося консолідувати усі сили в єдине ціле. Влада працює під контролем громадськості. Основне завдання на сьогодні — не допустити на території області сепаратизму та стрілянини. Другим завданням є розміщення тих, хто тимчасово прибуває із Донецької та Луганської областей. На ці цілі з обласного фонду виділено 4,5 млн. грн. По Запорізькій області вже офіційно зареєстровано 1522 біженця. Основне навантаження припадає на Бердянськ, Кирилівку, Приморський і Приазовський райони та Запоріжжя.
В ході обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до конституції України» свої зауваження та пропозиції висловлювали депутат міської ради, кандидат історичних наук Іван Харченко, доцент, кандидат історичних наук Валентина Папанова, голови комітетів мікрорайонів «Центр міста», «Нагірна частина» та «Скловолокно» Валентина Губенко, Юрій Лаер та Сергій Михайлов, а також громадський активіст Роман Синиця.
Усі висловлені зауваження та пропозиції були опрацьовані та передані до Запорізької обласної державної адміністрації. За словами Петра Гончарука усі пропозиції голова області Валерій Баранов передасть Президентові країни під час зустрічі, яка планується на цьому тижні.

  • Вконтакте