Шановні відвідувачі сайту rada.berdyansk.net! Інформація на даному сайті оновлюватися більше не буде, оскільки розроблено новий сайт bmr.gov.ua . Його запущено 1 вересня 2014р. Уся нова інформація буде розміщуватися на ньому, а старий сайт працюватиме у якості архіву. Тобто інформацію за 1999 — 01.09.2014 шукайте на старому сайті, а нову на -http://bmr.gov.ua.

Детальніше про переїзд »

Зверніть увагу, що сайт Бердянської міської ради остаточно переїхав на нову коротку адресу - http://bmr.gov.ua

Детальніше про переїзд »

  • Президент
  • Урядовий портал
  • Верховна рада Украъни
  • Запоризька обласна рада
  • Запоризька обласна державна адміністрація
  • Управління державної служби Головдержслужби України в Запорізькій області
  • Ассоцiацiя мiст України
  • Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву

Опалювальний сезон у Бердянську в цьому році може розпочатися не раніше листопада

Про це журналістам місцевих ЗМІ розповів заступник міського голови Олександр Свідло. Разом із міським головою Олексієм Бакаєм він брав участь у обласній нараді з питань соціально-економічної та суспільно-політичної ситуації, де розглядали і питання підготовки до опалювального сезону у Запорізькій області. Було заслухано території у розрізі поставленої урядом задачі — економія споживання природного газу в порівнянні із минулим роком. Бердянськ підготував свої пропозиції та організаційні заходи, які необхідно вирішити на рівні області та держави для того, щоб виконати поставлені завдання.
Проаналізувавши ситуацію із споживанням газу, Бердянськ за розрахунковим навантаженням в опалювальний сезон повинен споживати близько 33 мільйонів кубічних метрів природного газу. У минулому опалювальному сезону було спожито близько 26 млн. метрів кубічних. Тобто, відзначив Олександр Свідло, є певна економія. Частково вона пов’язана із кліматичними умовами, середньою температурою зовнішнього повітря та більшою частиною тих організаційних заходів, які проводять комунальні підприємства на чолі із Бердянським підприємством теплових мереж. Проводячи такі заходи, підприємства щорічно зменшують споживання газу від 8 до 10%. Це досягається завдяки встановленню високоточних приборів обліку, заміні теплових мереж на предізольовані, що скорочує кількість втрат та споживання природного газу. Так, у нашому місті 85 км. теплових мереж, з них близько 20 вже замінено на предізольовані.
Серед пропозицій Бердянська – зміщення строків початку та закінчення опалювального сезону. На законодавчому рівні було запропоновано, щоб повноваження щодо початку опалювального сезону були остаточно передані органам місцевого самоврядування. Та обов’язково необхідно прибрати поправку на кліматичні умови, коли опалювальний сезон починається, якщо середньодобова температура повітря +8 градусів тримається протягом трьох днів. Якщо дану норму змінити хоча б на температуру +6, то економії газу можна буде досягти до 15%.
Запропоновано також внести зміни до температурних графіків теплоносіїв. Зниження на 5 градусів Цельсія температури теплоносія дає економію близько 10%.
- Дані заходи та пропозиції будуть мати ефект тільки у тому випадку, якщо буде якісно підготовлено та утеплено житловий фонд до опалювального сезону. – Відзначив заступник міського голови Олександр Свідло. – Це не колосальні витрати, а звичайні організаційні заходи, які повинні виконати житлові підприємства та ОСББ. Я закликаю усіх небайдужих мешканців міста звертати увагу на те, яким чином проходить утеплення їх будинків. Оскільки опалювальний сезон у Бердянську, можна однозначно сказати, розпочнеться не раніше листопада цього року.
По бюджетній сфері проведено моніторинг усього теплового обладнання, котельних, міні-котельних, прораховуються варіанти їх переводу на електроенергію. Це не дешевше, ніж опалення газом. Але, як зауважив губернатор області Валерій Баранов, не слід загострювати на цьому увагу. Коли виникне ситуація, що газу не буде взагалі, мова не йтиме, що дешевше, а треба буде думати як взагалі опалювати.
По бюджетній сфері бердянці також надали свої пропозиції. Через школи та дитячі садки у місті раніше розпочинається опалювальний сезон. Як розповів Олександр Свідло, зараз разом із тепломережою опрацьовується питання про те, щоб перед початком опалювального сезону проводити догрів приміщень електроприладами. Для цього необхідне встановлення приладів диференційованого обліку енергії у всіх бюджетних закладах. Але процедура погодження встановлення таких приладів потребує часу — до 2 місяців. Тож звернулись до області з проханням спростити таку процедуру для бюджетної сфери. Може також виникнути проблема із заявленими та фактично спожитими потужностями електроенергії. Не у всіх закладах електричні мережі зможуть пропускати таку потужність, тож треба їх збільшити, а це також довга і складна процедура. Тут теж необхідна допомога області.
Були розроблені і перспективні заходи на наступний рік по альтернативним видам палива.
- З поставленим завданням економії на 30% гадаю Бердянськ справиться і ми гідно розпочнемо та завершимо опалювальний сезон. – Наголосив заступник міського голови Олександр Свідло. – Особливу увагу зараз будемо приділяти підготовці житлових будинків, утепленню горищ і підвалів, дверей, склінню сходових прольотів тощо. Чим якісніше ми підготуємо наш житловий фонд, тим більш безболісно ми зможемо переглянути строки початку опалювального сезону.
Усі пропозиції, надані містами області, будуть опрацьовані, узагальнені та представлені у Мінерегіонбуді.

  • Вконтакте