Шановні відвідувачі сайту rada.berdyansk.net! Інформація на даному сайті оновлюватися більше не буде, оскільки розроблено новий сайт bmr.gov.ua . Його запущено 1 вересня 2014р. Уся нова інформація буде розміщуватися на ньому, а старий сайт працюватиме у якості архіву. Тобто інформацію за 1999 — 01.09.2014 шукайте на старому сайті, а нову на -http://bmr.gov.ua.

Детальніше про переїзд »

Зверніть увагу, що сайт Бердянської міської ради остаточно переїхав на нову коротку адресу - http://bmr.gov.ua

Детальніше про переїзд »

  • Президент
  • Урядовий портал
  • Верховна рада Украъни
  • Запоризька обласна рада
  • Запоризька обласна державна адміністрація
  • Управління державної служби Головдержслужби України в Запорізькій області
  • Ассоцiацiя мiст України
  • Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву

Відділ сім’ї, молоді та спорту інформує

У теперішній час, у зв’язку із важким соціально-економічним станом в Україні, актуальною є проблема торгівлі людьми. Жертвами торгівлі людьми є діти, підлітки, жінки та чоловіки. Порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми затверджено постановою КМУ від 23 травня 2012 року №417. Підставами для встановлення статусу є:
1) укладення незаконної угоди щодо особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми;
2) вербування, переміщення, переховування, передача або одержання особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, шляхом обману, шахрайства, шантажу, її уразливого стану або застосування чи погрозою застосування насильства з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи;
3) документи та матеріали, що зібрані під час проведення перевірки і підтверджують можливість встановлення статусу.
Особа, якій встановлено статус та яка отримала відповідну довідку, має право на одержання одноразової матеріальної допомоги у встановленому законодавством порядку.
Пред’явник цієї довідки має право на:
забезпечення особистої безпеки, поваги;
безоплатне одержання інформації про свої права та можливості мовою, якою він володіє;
безоплатне одержання медичної, психологічної, соціальної, правової допомоги;
тимчасове розміщення в закладах для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців;
відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України;
отримання одноразової матеріальної допомоги;
отримання допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку;
безоплатне отримання послуг перекладача у разі, коли він не володіє українською або російською мовою;
тимчасове перебування в Україні строком до трьох місяців або постійне проживання на території України у порядку, встановленому законодавством (для іноземців або осіб без громадянства).
Ця довідка є підставою для реєстрації особи в територіальному органі спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань міграції за місцем проживання.
Надання допомоги пред’явникові цієї довідки не залежить від його звернення до правоохоронних органів та участі у кримінальному провадженні, а також наявності документа, що посвідчує особу.
Це, якщо лихо вже трапилося. Але щоб лиха не було і ви не стали жертвою торгівлі людьми треба бути дуже обережним, перевіряти фірму-посередника, через яку ви зібралися виїжджати за кордон: чи є в неї ліцензія, чи дійсно ця ліцензія на набір закордонного персоналу. Обов’язково перевірити майбутнього працедавця, також чи має він право залучати іноземних працівників. Знайти телефон гарячої лінії по протидії торгівлі людьми у країні до якої плануєте виїхати. Та найголовніше, залишайте своїм родичам та близьким контрольні номери та адреси, не залишайте їх без відомостей про вас.

  • Вконтакте