Шановні відвідувачі сайту rada.berdyansk.net! Інформація на даному сайті оновлюватися більше не буде, оскільки розроблено новий сайт bmr.gov.ua . Його запущено 1 вересня 2014р. Уся нова інформація буде розміщуватися на ньому, а старий сайт працюватиме у якості архіву. Тобто інформацію за 1999 — 01.09.2014 шукайте на старому сайті, а нову на -http://bmr.gov.ua.

Детальніше про переїзд »

Зверніть увагу, що сайт Бердянської міської ради остаточно переїхав на нову коротку адресу - http://bmr.gov.ua

Детальніше про переїзд »

  • Президент
  • Урядовий портал
  • Верховна рада Украъни
  • Запоризька обласна рада
  • Запоризька обласна державна адміністрація
  • Управління державної служби Головдержслужби України в Запорізькій області
  • Ассоцiацiя мiст України
  • Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву

Громадська організація має намір зробити у Бердянську садок-школу для дітей із захворюванням на аутизм

Звернення цієї громадської організації, яка має назву „Кольорові долоньки”, було розглянуто на робочій нараді, яка пройшла під керівництвом секретаря міської ради Володимира Безверхого та заступника міського голови Людмили Шаповал. Керівник організації Ірина Калініченко презентувала пропозиції з розробки та впровадженню програми „Створення прогресивної системи корекції аутизму у дітей „Аутизм – вихід є” у Бердянську”. Ця програма спрямована на своєчасну, ранню діагностику та виявлення даного розладу у дітей; створення дитячого садка для соціальної адаптації, навчання, психолого-педагогічної корекції у ранньому віці у рамках регулярних занять; створення початкової школи для навчання дітей у невеликих групах з соціальної програми для адаптації та подальшого переводу їх до загальноосвітньої школи.

Зараз громадська організація „Кольорові долоньки” знаходиться в орендованому приміщенні, яке замале та не пристосоване для якісної роботи з дітьми, а орендна плата за нього чимала. І все це лягає на плечі вчителів та батьків. Як розповіла керівник ГО „Кольорові долоньки” Ірина Калініченко, є небайдужі люди, які могли б виділити кошти на облаштування садочку або центру для дітей із захворюванням на аутизм. Тож керівники організації та батьки дітей-аутистів звернулися до міської влади із проханням надати в оренду на пільгових умовах приміщення, у якому можна було б його створити.

За даними громадської організації у нашому місті 53 дитини віком від 2,7 до 14 років, у яких діагноз аутизм, або ця хвороба є супутнім захворюванням. У нашому місті у КУ „Терцентр” є відділення соціальної реабілітації для дітей-інвалідів. Зараз там проходять реабілітацію 9 дітей із аутизмом. Але не всі такі діти можуть займатися у групах, більшість з них потребують індивідуальної роботи, яку відділення не може надати. Як розповіла начальник міського відділу освіти Наталя Кондратюк, 5 дітей шкільного віку з офіційним діагнозом аутизм та рекомендаціями медиків проходять навчання на дому. Їх батьки отримують необхідні консультації у спеціалістів.

Найближчий центр, де діти віком від 3 до 7 років можуть пройти реабілітацію, знаходиться у Запоріжжі, але там діти з батьками не живуть і не годуються. Бердянським батькам це не по кишені, оскільки необхідно винаймати квартиру, купувати продукти та возити на 30 хвилинні заняття дітей до центру. Тож створення подібного центру у нашому місті для батьків можна сказати чи не єдина надія. Міська влада із порозумінням поставилася до цієї проблеми, запропонувала наявні вільні приміщення, які могли б підійти по усіх параметрах, для оренди на пільгових умовах та пообіцяла усіляко допомагати в оформленні усіх необхідних документів.

  • Вконтакте