Шановні відвідувачі сайту rada.berdyansk.net! Інформація на даному сайті оновлюватися більше не буде, оскільки розроблено новий сайт bmr.gov.ua . Його запущено 1 вересня 2014р. Уся нова інформація буде розміщуватися на ньому, а старий сайт працюватиме у якості архіву. Тобто інформацію за 1999 — 01.09.2014 шукайте на старому сайті, а нову на -http://bmr.gov.ua.

Детальніше про переїзд »

Зверніть увагу, що сайт Бердянської міської ради остаточно переїхав на нову коротку адресу - http://bmr.gov.ua

Детальніше про переїзд »

Малий та середній бізнес

Протягом 2010 – 2012 років політика розвитку малого підприємництва на місцевому рівні здійснювалась відповідно до затвердженої Комплексної програми розвитку малого підприємництва на 2010-2012 роки (далі – програма), заходів щодо її реалізації та була спрямована на створення умов для покращення підприємницького клімату в місті.
Відповідно до Програми в місті Бердянську виконуються заходи зі сприяння суб’єктам господарювання у запровадженні власного бізнесу, удосконаленню регуляторних процесів, вирішенню проблемних питань розвитку підприємництва, залученню суб’єктів до формування  інфраструктури  міста.

Станом на 01.01.2013 року в місті зареєстровано 13079 суб’єктів підприємницької діяльності, у тому числі 2461 юридичну особу, 10618 -  фізичних осіб.

Функціонує близько 550 малих підприємств, на яких працює 4159 осіб.  Питома вага обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) малих підприємств складає 19,8% у загальному обсязі в цілому по місту.

Підприємствами міста надаються послуги у таких сферах, як: ремонт побутової техніки, пошив та ремонт одягу, банківські, медичні та перукарські послуги.

Обсяг реалізованих послуг (у ринкових цінах)  склав 617,1 млн.грн., або 110,0% до 2011 року, у тому числі реалізованих населенню  – 87,4 млн.грн., або 107,1 % до відповідного періоду 2011 року.

З метою визначення процедури надання документів та погодження за узгодженням з власниками зручного для населення режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг, незалежно від форм власності, рішенням виконавчого комітету від 14.02.12 №45 затверджено Порядок погодження режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг на території м. Бердянськ. За 2012 рік видано 271 Погодження режиму роботи об’єктів бізнесу.

У 2012 році розроблено Комплексну схему розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Бердянська (рішення виконавчого комітету від 08.06.12 №243). У період курортного сезону розглянуто 1475 заяв від суб’єктів господарювання на розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, із яких було оформлено та видано 475 паспортів прив’язки.

У літній період 2012 року постійно перевірялась законність здійснення торгівлі робочою групою з обстеження тимчасових споруд  для ведення підприємницької діяльності, обстежено 466 об’єктів бізнесу з питань дотримання податкового та трудового законодавства, санітарних норм та правил, режиму роботи.

У місті функціонує 10 ринків та торговельних рядів, один – комунальної, 9 – приватної власності та з них 2 – сезонного характеру. З метою удосконалення умов праці для суб’єктів господарювання, які здійснюють торговельну діяльність на території ринків та торговельних рядів встановлені тарифи на послуги та оренду вартості торгових місць ринків та торговельних рядів міста Бердянська.

Щодня ринки і торговельні ряди міста відвідують близько 10000 потенційних покупців, а під час курортного періоду, коли населення міста значно зростає – понад 20000 жителів і гостей міста.

В цілому на території міста розташовано близько 2000 об’єктів торгівлі і сфери послуг. Функціонують мережі супермаркетів: «АТБ», «Сільпо», «Амстор», «Велика кишеня», «Лотос», «Азовський» і ін.

З метою визначення готовності ринків міста до початку курортного сезону та виявлення недоліків щорічно здійснюється обстеження спільно з представниками санітарно-епідеміологічної станції, Бердянського міськрайонного відділу Головного управління Держтехногенбезпеки у Запорізькій області та інших організацій, результати обстеження надаються міському голові.

Одним із найважливіших показників, що характеризує розвиток малого підприємництва, є обсяг надходжень до бюджету. За інформацією Бердянської об’єднаної державної податкової інспекції за 2012 рік надходження до бюджету міста від діяльності малого підприємництва склали 31,7 млн.грн. податків, що складає 27,5 % власних надходжень до міського  бюджету без урахування трансфертів.

З метою вжиття заходів щодо недопущення зростання цін, задоволення споживчого попиту мешканців міста, підтримки місцевих сільгоспвиробників виконавчим комітетом організовуються та проводяться ярмарки місцевих та сільгоспвиробників з реалізації цукру, круп, м’ясних та хлібобулочних виробів, фруктів, овочів та інших продуктів харчування.

За 2012 рік у м. Бердянськ організовано та проведено 47 ярмарків місцевих товаровиробників та сільгоспвиробників.

Рішенням виконавчого комітету Бердянської міської ради від 18.01.2011 № 14 затверджений склад Координаційної ради по сприянню розвитку малого підприємництва та з питань захисту прав споживачів, яка є дорадчо-консультативним органом, що сприяє реалізації місцевої та державної політики у сфері розвитку підприємництва та з питань захисту прав споживачів у місті Бердянську.  До складу Координаційної ради  входять представники бізнесу, громадські організації підприємців,  депутати,  представники контролюючих установ міста. На засіданнях Координаційної ради обговорюються проблемні питання при веденні господарської діяльності та шляхи їх вирішення. Так, у 2012 році проведено 12 засідань Координаційної ради.

Робота відділу „Єдиного офісу” у 2012 році була спрямована на виконання вимог Закону України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” та удосконалення системи видачі дозвільних документів.

На сьогодні „Єдиний офіс” співпрацює з 14 дозвільними організаціями міста.

Станом на 01.01.2013 року в „Єдиному офісі” надається 50 послуг дозвільного характеру (на 01.01.2011 – 61 послуга). Скорочення кількості послуг, що надаються, пов’язано зі змінами в чинному законодавстві України.

За 2011 рік в „Єдиному офісі” було зареєстровано 10670 звернень суб’єктів підприємницької діяльності, а за 2012 рік – 11673.

Найбільш користуються „попитом” у суб’єктів господарювання послуги, що надаються  управлінням містобудування та архітектури (51 %) та управлінням земельних правовідносин виконавчого комітету Бердянської міської ради (20 %).

На офіційному сайті у розділі „Промисловість” та „Бізнес” розміщується інформація про розвиток промислового виробництва, бізнесу  та вирішення проблемних питань.

Інформація щодо вільних об’єктів комунальної власності для передачі в оренду та щодо проведення конкурсу постійно публікується в суспільно-політичній газеті „Південна зоря”, на сайті „Бердянськ віртуальний” (rada.berdyansk.net).

17 вересня 2012 року м. Бердянськ відзначив своє 185-річчя. Одним із заходів святкування було проведення виставки-ярмарку „Бердянськ-2012”,  участь у якій прийняло більше 100 суб’єктів господарювання: представники місцевих товаровиробників, сільгоспвиробників та інші.

З метою підвищення  ділової активності безробітних та сприяння стимулюванню безробітних до влаштування свого життя міським центром зайнятості постійно проводяться інформаційні семінари „Як розпочати власний бізнес?”.

За рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, центром зайнятості населення протягом 2012 року надано одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності 27 фізичним особам-підприємцям, на загальну суму 239,2 тис.грн.

Згідно з Програмою зайнятості населення міста Бердянська на 2012  рік протягом 2012 року в місті створено 2843 нових робочих місця у фізичних осіб (договори укладені між фізичними особами та найманими працівниками) та 688 – у юридичних осіб (на підприємствах в установах та організаціях міста Бердянська. Спеціалісти центру зайнятості ведуть моніторинг новостворених робочих місць на підприємствах усіх форм власності.

Сьогодні складно представити розвиток міста без підприємців, адже вони у важкий час реструктуризації підставили свої плечі, тим самим, зберігши робочі місця для багатьох городян. Крім того, сьогодні великі підприємства з державною формою власністю не можуть надавати допомогу місту в обсязі, що був раніше. І знову на допомогу приходять підприємці. Особлива подяка підприємцям, що надають допомогу ветеранам і особам похилого віку. До Дня Перемоги і на День міста підприємці надають благодійну допомогу гериартричному пансіонату, госпітальному відділенню міської лікарні, соціальному центру „Турбота” , тощо.


Останнє оновлення: 25-02-2013 15:28
  • Вконтакте