Шановні відвідувачі сайту rada.berdyansk.net! Інформація на даному сайті оновлюватися більше не буде, оскільки розроблено новий сайт bmr.gov.ua . Його запущено 1 вересня 2014р. Уся нова інформація буде розміщуватися на ньому, а старий сайт працюватиме у якості архіву. Тобто інформацію за 1999 — 01.09.2014 шукайте на старому сайті, а нову на -http://bmr.gov.ua.

Детальніше про переїзд »

Зверніть увагу, що сайт Бердянської міської ради остаточно переїхав на нову коротку адресу - http://bmr.gov.ua

Детальніше про переїзд »

Відділ сім’ї, молоді та спорту 2013 рік

Розвиток фізичної культури та спорту


У Бердянську розвиваються 32 види спорту.  Функціонують 3 стадіони, 45 спортивних майданчиків, 30 спортивних залів, 26 тренажерних залів. Останнім часом  відзначається  збільшення кількості городян, які займаються   фізичною культурою та спортом.   Якщо в 2012 році таких було  12158 осіб, то за неповний  2013 рік  налічується  більше 14000.

У місті працюють ДЮСШ відділу, сімї, молоді та спорту; ДЮСШ відділу освіти; КДЮСШ СК «Першотравневець»; шахматно-шашковий  клуб  відділу сімї, молоді та спорту; КП «Міський  Палац спорту» БМР.

У рамках реалізації Програми розвитку фізичної культури та спорту в місті Бердянську на 2013 рік,  відділом сім’ї, молоді та спорту було залучено до занять в спортивних секціях ДЮСШ – 1350 дітей та підлітків міста ( в 2012 році – 1307 дітей та підлітків); відбулися  учнівські та студентські спартакіади з 15 видів спорту; до занять фізичною культурою та спортом безкоштовно та на пільгових умовах було залучено дітей сиріт, дітей-інвалідів, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей.

За 10 місяців  2013 року було  проведено більш ніж 120 спортивно-масових, фізкультурно-оздоровчих заходів, серед яких чемпіонати, кубки міста та турніри  з 20 видів спорту; спартакіада серед інвалідів міста;  парусна регата “Кубок Азовського моря -2013”; в літній період для підлітків  міста  проводилась дитячо-юнацька футбольна ліга; відкритий турнір зі стендової стрільби, присвяченого пам’яті Героя Радянського Союзу Кунгурцева Є.М..

Протягом 2013 року в Бердянську проходили всеукраїнські та міжнародні змагання, серед яких чемпіонат   України з плавання на відкритій воді; Всеукраїнський турнір  з ушу «Кубок Азовського моря»; Міжнародний фестиваль з шахів «Азовські зорі»; Всеукраїнський шаховий турнір пам’яті Сивця В.А.; турнір  найсильніших пауерліфтерів України; чемпіонат та кубок України  з карате; Міжнародний турнір  з художньої гімнастики «Азовські чайки»; Міжнародний турнір  з боксу  на кубок «Азовського моря», Всеукраїнський турнір  з боксу, присвячений пам’яті П.П. Шмідта;

етап та фінал Чемпіонату України з автоспорту.

На базі дитячо-оздоровчого центру «Червона гвоздика» проходили спортивні змагання у рамках ХІІІ Азовського Міжнародного фестивалю творчості інвалідів «Повір у себе».

Одним   з пунктів  ініціатив  Президента «Діти – майбутнє України»  є проведення в 2014-2015 роках Національного турніру шкільних баскетбольних команд Євро-2015. Відповідно до цих  ініціатив у місті Бердянську в ДЮСШ відділу освіти  працює відділення баскетболу, в котрому займаються 152 учня в 11 групах.

У цьому році  команда 2000 року зайняла друге місце у Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі. Команда 1997 року народження також  зайняла друге місце у Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі.

З кожним роком збільшується кількість бажаючих брати участь у турнірах зі стритболу серед команд шкіл міста Бердянська.  Тому в 2014 році буде проводитися чемпіонат міста серед збірних команд шкіл нашого міста. Цей чемпіонат  буде  включено до календарного плану спортивно-масових заходів міста Бердянська.


Сімя і молодь


Оздоровлення і відпочинок дітей  та  молоді

Станом на 02 жовтня 2013 року забезпечено оздоровленням та відпочинком в стаціонарних, денних пришкільних та профільних таборах 6655 дітей шкільного віку, що становить 92,66% від їх загальної кількості без урахування учнів 9-х класів (з урахуванням 9 класів, які приступили до навчального процесу в вересні забезпечено оздоровленням та відпочинком 78,60% дітей віком від 7 до 16 років).

Відповідно до  „Програми оздоровлення та відпочинку дітей та молоді м. Бердянськ на 2013 рік”   оздоровленням забезпечено 9 дітей (серед яких 5 сиріт та 4 дитини з багатодітних родин) у ПДЗОВ «Морська хвиля».

Крім того  у  2013 році з обласного бюджету було виділено 135 путівок до ДЗОВ «Прометей». З них путівки отримали: 3 – дітей-сиріт та  дітей, позбавлений батьківського піклування; 7 – дітей-інвалідів; 92 – дитини з багатодітних сімей; 10 -  дітей  з малозабезпечених сімей; 1 дитина, потерпіла від наслідків Чорнобильської катастрофи; 7 – дітей, що перебувають на диспансерному обліку  та 15 – талановитих і обдарованих, дітей-переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання).

З державного бюджету виділено на оздоровлення та відпочинок дітей 23 путівок : 11 путівок до МДЦ „Артек”; 12 путівок до УДЦ „Молода гвардія”.  Даними путівками за  кошти державного бюджету оздоровлено 11 дітей з багатодітних родин, 8 дітей-сиріт та дітей позбавлений батьківського піклування, 3 дитини-інваліда та 1 дитина, що перебуває на диспансерному обліку.

До того ж в дошкільних закладах освіти, що переведені були на курортний режим функціонування забезпечено  послугами відпочинку без фінансування  3446 дітей віком від 4 до 6 років.

В стаціонарних таборах було оздоровлено 960 дітей пільгових категорій, а саме: 47 дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, 31 дитина-інвалід, 401 дитина з багатодітних та малозабезпечених сімей, 29 дітей, потерпілих  від наслідків Чорнобильської катастрофи, 382 дитини, які перебувають на диспансерному обліку, 63 талановиті та обдаровані дитини, 7 бездоглядних та безпритульних . Зважаючи на вищесказане Соціальні ініціативи Президента України, стосовно  питання оздоровлення дітей незахищених категорій виконуються в Бердянську в повному обсязі.

Робота з багатодітними

На сьогодні у   Бердянську 30 жінкам   присвоєно Почесне звання України „Мати-героїня”.   Спеціалістами  сектору проводяться різноманітні загальноміські заходи для дітей з багатодітних сімей. Відділ плідно співпрацює з громадською організацією багатодітних матерів та їх сімей „Родина”.

Соціальне  становлення та розвиток  молоді

За  9 місяців поточного року було проведено 27 заходів. Окрім цього за ініціативи відділу було проведено 15 благодійних акцій: тиждень акції «Серце до серця», акція «Подаруй дитині іграшку» (7 разів до дитячого санаторію «Бердянський», 1 до Червоного Хреста), рок-фестиваль „Рок-дихання-2013” на підтримку дитини, хворої на рак – Софії Шульгіної, благодійний виїзд до дитячого притулку спільно з байкерським рухом міста, акція „Рок-музиканти дітям” – 4 заходи.

Відділом були проведені виїзні тренінги на базі професійно-технічних навчальних закладів (БЦПТО, БК ТДАТУ, БмедК).   25 тренінгів на теми: «Толерантність», «Здоровий спосіб життя», «Лідерство». Надані рекомендації з проведення бесід, тренінгів, тижнів з профілактики невиробничого травматизму, безпеки життєдіяльності, профілактики правопорушень, поширення алкогольної, наркотичної залежності серед молоді, насилля в сім’ї та торгівлі людьми. Результатом чого стало проведення більш ніж 50 заходів, в ході яких охоплено 6 000 студентів. Також ведеться постійна плідна співпраця з жіночою консультацією та станцією переливання крові, проводяться спільні акції та заходи, спрямованих на популяризацію здорового способу життя та донорства.

Загалом відділом, громадськими організаціями, позашкільними закладами, вищими та професійно-технічними закладами та волонтерами   проведено 92 заходи.


Последнее обновление: 14-11-2013 09:39
  • Вконтакте